Зазвичай під зважуванням мається на увазі один із підходів до ремонту вибірки, а також один із можливих підходів до моделювання вибірки із заданими властивостями.
Докладніше про зважування та розрахунок вагів ви можете прочитати у відповідному
розділі нашого '
Підручника'.< br>
Функція зважування допоможе легко побудувати ваги. Вам слід лише зазначити бажані розподіли ознак. Решту дій програма виконає сама. Крім простого розрахунку ваг, модуль підтримує функцію калібрування – зведення декількох вагових коефіцієнтів до одного. Наприклад, нам необхідно зважити масив за параметрами 'Стать' та 'Освіта'. Нам відомий розподіл у генеральній сукупності кожного з наведених параметрів окремо, проте невідомий їхній взаємний розподіл. Таким чином, ми знаємо, скільки чоловіків і жінок присутнє в генеральній сукупності, знаємо, скільки людей з яким рівнем освіти міститься, але не знаємо, скільки в ній є чоловіків або жінок із заданим рівнем освіти. У подібних випадках будується окремо вага для параметра 'Стать' і окремо вага для параметра 'Освіта'. Після цього отримані вагові коефіцієнти перемножуються і отриманий результат вважається фінальними вагами. Однак дуже часто отримані таким чином ваги містять відхилення за ознаками, на основі яких розраховувалися початкові ваги. Виправити ці відхилення, і дозволяє функція калібрування.
Також присутня функція, яка дозволяє відстежувати та виправляти відхилення у загальній кількості об'єктів після процедур зважування й калібрування.
Обратно